Rasnarry Academy

Απρόοπτη έξοδος

Ούμπρo Μέρμαν

• Βαλησίνος
  • Πολεμιστής
  • Level 4
  • Ε' Έτος
    • Προφίλ
    • ΦΧ
  • Rated:

• Badges: (View All)
    Level 1 Πολεμιστής Το Θέμα του Μήνα, Νοέμβριος 2019
"Γνωρίζεστε;"

Ένα απλό αρνητικό νεύμα ήταν αρκετό για απάντηση. Η προσοχή του ήταν στραμμένη σε κείνη, ο θεραπευτής ήδη είχε καταραστεί αρκετό χρόνο από τη στιγμή τους, για να κάτσει να ασχοληθεί μαζί του περαιτέρω. Τίναξε ψηλά το κεφάλι του, σε ένδειξη ενός αδιάφορου χαιρετισμού, "Ούμπρο". Η απάντηση του Φέργκαλ ενέτεινε περαιτέρω την αδιαφορία του. "Ίσως κάποια άλλη στιγμή", ψέλλισε καθώς ο θεραπευτής απομακρυνόταν προς το τραπέζι των υπολοίπων.

"Νάνε!" Φώναξε στο Γκλίγκον, καθώς εκείνος πλησίασε τη μπάρα, ο Ούμπρο τέντωσε το κορμί του πάνω από τη μπάρα και του ψιθύρισε κάτι στο αυτί, ο νάνος, τινάχτηκε από την έκπληξη και έμεινε σαστισμένος για λίγο. Γύρισε προς την κάβα και εξαφανίστηκε μέσα στο μικρό δωμάτιο πίσω από το έπιπλο με τις κανάτες και τα ποτήρια. Στιγμές αργότερα, γύρισε κρατώντας ένα ιδιαίτερο γυάλινο μπουκάλι, με ένα σκούρο ποτό και δύο ξύλινες κούπες. Τα ακούμπησε διακριτικά κάτω από τη γωνία της μπάρας όπου οι δυο τους καθόντουσαν και τους έκανε νεύμα με το κλείσιμο του δεξιού του ματιού.

Γυρίζοντας προς την Άρυα, "σε περίπτωση που θα κάνουμε τη βόλτα, μόλις εξασφάλισα τη σωστή συντροφιά, όμως δεν θα σου πω ακόμη τι είναι..." Χαμογέλασε πονηρά, "είμαι σίγουρος όμως ότι αξίζει όσα δάχτυλα ακόμη περισσεύουν." 
  • Rate    Brilliant    Great x 1    Agree    Winner    Hot    Confused (List of Rates | 2 Αποστολή Σύνολο)

Αλέξα Γκάρντεν

• Σοβερίνος
  • Αλχημιστής
  • Level 3
  • Δ' Έτος
    • Προφίλ
    • ΦΧ
  • Rated:

Level 1 Αλχημιστής
Η Αλεξα ειχε βρει ενα βολικο βραχακι πλακε διπλα απο τη θαλασσα.Αν και την φοβόταν πολύ, λάτρευε να την κοιτάει...Κάτι την τραβούσε στο υγρό στοιχείο...

Ο ήλιος είχε δύσει και δεν μπορούσε να συνεχίσει το γράμμα στον αδερφό της.Καθισμένη στο βράχο προσπαθούσε να κινήσει μικρές σταγονες.Ηθελε αρκετη αυτοσυγκέντρωση,πραγμα που σημερα ηταν αδυνατον...

Από το μικρό δασάκι πίσω της, πέρασε σήμερα όλη η Ακαδημία.Καθηγητές και μαθητές...Μα πως να συγκεντρωθεί...Σηκώθηκε αργά...Είχε πιαστεί ολόκληρη."Μα πόσες ώρες είμαι εδώ?" αναρωτήθηκε.

Ξεκίνησε για τον κοιτώνα της, αλλά συνειδητοποίησε ότι δεν θα μπορούσε να κοιμηθεί στους τέσσερις τοίχους...Έκανε στροφή επιτόπου και βρέθηκε στο δρόμο για το Πορτμειρ.Αν και ειχε υποσχεθεί ότι δεν θα ξαναπάει μόνη της τη νύχτα, είδε το Φεργκαλ, το συμμαθητή της και είπε να πάει να τον βρει.

Άνοιξε την πόρτα στην "Κουτσή Γαρίδα" και τον είδε να προχωράει στο βάθος.Κοιτώντας γύρω της είδε όντως πολλούς καθηγητές..."Μήπως δεν έπρεπε να είμαι εδώ?Αλλά σιγά, ένα χορό θα ρίξω και θα φύγω." σκέφτηκε.Η μυρωδιά από αλκοόλ ήταν έντονη και η μουσική πολύ δυνατή.Προχώρησε προς το τραπέζι που έκατσε ο Φεργκαλ.Μιλούσε με μια μαθήτρια της Ακαδημίας.
Η Αλέξα του σκουντηξε τον ωμο.

"Φέργκαλ!!!"  είπε δυνατά για να ακουστεί πάνω από τη μουσική.

"Συγγνώμη, διακόπτω?Ειμαι η Αλεξα." είπε χαμογελώντας στην κοκκινομάλλα και της έδωσε το χέρι.
  • Rate    Brilliant    Great x 1    Agree    Winner    Hot    Confused (List of Rates | 2 Αποστολή Σύνολο)

Άρυα Λιρέλ

• ΣΤ' Έτος
  • Θεραπευτής
  • Level 9
  • Ξωτικό
    • Προφίλ
    • ΦΧ
  • Rated:

Ζευγάρι του Μήνα, Δεκέμβριος 2019 Η Πένα του Μήνα, Δεκέμβριος 2019 Level 2 Level 1 Το Θέμα του Μήνα, Νοέμβριος 2019 Ολοκλήρωση του Quest, Η Θεραπεία
Με το που απομακρύνθηκε ο Φέργκαλ, η Άρυα γύρισε στον Ούμπρο.
«Μην τον παρεξηγείς!» φώναξε για να ακουστεί πάνω από τη μουσική. «Δεν είναι αγενής, είναι απλά αγχώδης! Τον καταλαβαίνω όμως! Δεν περίμενα ότι θα βρω κάποιον που να αγχώνεται περισσότερο από μένα!» κατέληξε γελώντας. Ο Ούμπρο δεν φάνηκε να επηρεάζεται από την προσπάθειά της να δικαιολογήσει τον Φέργκαλ. Αντίθετα, γύρισε προς το μπαρ, και λίγες στιγμές αργότερα ένα περίεργο μπουκάλι με αμφισβητήσιμο περιεχόμενο προσγειώθηκε μπροστά τους.
Η Άρυα χαμογέλασε.
«Να ανησυχώ;» ρώτησε εύθυμα, μα δε περίμενε απάντηση. «Ξέρεις κάτι; Πάμε. Το κεφάλι μου ήδη βουίζει από τη βαβούρα. Όμως πριν φύγουμε, θέλω να μιλήσω μια στιγμή στον Βαλύριον» είπε, και σηκώθηκε από το σκαμπό. «Θέλεις να έρθεις; Νομίζω είδα μαζί του τον Γκλίριον, οπότε δε θα έχουμε θέμα» συμπλήρωσε, και του άπλωσε το χέρι της.
  • Rate    Brilliant    Great    Agree    Winner    Hot    Confused