Rasnarry Academy

Χερκύνια Άντχεμ

• Α' Έτος/ 17 Χρονών
  • Εφευρέτης
  • Level 7
  • Σοβερίνη
    • Προφίλ
    • ΦΧ
Το καλοκαιρινό πρωινό πάντα ενοχλούσε την Χερκύνια, αλλά εκείνο το πρωινό ήταν διαφορετικό απο τα άλλα. Ο χώρος γύρω της στον κοιτώνα των εφευρετων ήταν περίεργα άδειος.

"Βαλύριον" Είπε και έξισε το κεφάλι της νυσταγμένη.

Είχε εξαφανιστεί και αυτό την έκανε να απορρησει, πόσο μάλλον όταν αυτός ήταν ένα άτομο που μισούσε να τον αγαπά. Όσο πέρναγε τους διαδρόμους της Ακαδημίας στον δρόμο για το γραφείο του Αλάμανταρ, άκουγε όλο και περισσότερο το όνομα του, καθώς και ο νεότερος καθηγητής στην Ακαδημία.

Όταν πέρασε έξω από το γραφείο του καθηγητή των εφευρετων, άνοιξε την πόρτα χωρίς να χτυπήσει, προκειμένου να εξακριβώσει αν αληθεύουν οι φήμες. Αντικρίζοντας τον Βαλύριον καθιστό στο γραφείο του, αρχίζει να δακρύζει από τα γέλια και κάθεται στην πολυθρόνα απέναντι.

"Ένας από τους δύο μας πρέπει να αλλάξει φατρία Τώρα.....Κύριε καθηγητά!"

Συνέχιζε να πειράζει τον Βαλύριον, γελώντας δυνατά.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2019, 01:44:24 μμ by Αλάμανταρ Άντχεμ »

Βαλύριον

• Εφευρέτης
  • Moderator
  • Level 16
  • Ξωτικό
    • Προφίλ
    • ΦΧ
Ο Βαλύριο καθόταν σκεπτικός στην αναπαυτική καρέκλα του γραφείου του ήρεμος. Μόλις είχε βγάλει την πρώτη ολοκληρωμένη ύλη για το μάθημα κατασκευής όπλων. Βέβαια δεν ήταν σίγουρος για το τελικό αποτέλεσμα καθώς είχε σημειώσει πολλές πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα. Ενώ έκανε μια ανάγνωση τις σημειώσεις του, ξαφνικά άνοιξε η μεγάλη σιδερένια πόρτα του γραφείου. Μια γνώριμη γνώριμη φιγούρα εισέβαλε βιαστικά. Ήταν η Χερκύνια, η οποια μόλις τον αντίκρισε ξέσπασε σε γέλια και άρχισε να σαρκάζεται.

Ο Βαρυλιον συγκρατηθηκε να μην γελάσει. Ήξερε και ο ίδιος πόσο αστεία ήταν η εικόνα που αντίκρισε η Χερκυνια. "Γιατί γελας νεαρή; Δεν υπάρχει κανένας σεβασμός πλέον απέναντι στους καθηγητές;" απάντησε προσπαθώντας να διατηρήσει σοβαρό ύφος. Δεν πέρασαν λιγα δευτερόλεπτα και του ξέφυγε ενα τρανταχτό γελιο. "Μη νομιζεις, και για μενα αστείο είναι." συμπλήρωσε μαζεύοντας τις σημειώσεις του.

Αν

Χερκύνια Άντχεμ

• Α' Έτος/ 17 Χρονών
  • Εφευρέτης
  • Level 7
  • Σοβερίνη
    • Προφίλ
    • ΦΧ
" Όλες οι ταβέρνες θα πίνουν στο όνομα σου Καθηγητή Βαλύριον! Αλλά σίγουρα έχεις άτομα που αυτή την στιγμή θα είναι περήφανα για σένα. Αυτό είναι δικαίωμα σου!  Λοιπόν για πες, τους ενημέρωσες;"

Η Χερκύνια είχε όρεξη για κουβέντα μιας και τα μαθήματα δεν είχαν αρχίσει ακόμα, πόσο μάλλον αφού μίλαγε με τον ίδιο της τον μελλοντικό καθηγητή. Πέρα από το μάθημα είναι καλό μαθητής και καθηγητής να έρχονται κοντά. Εξάλλου η μικρή διαφορά ηλικίας δεν άφηνε περιθώριο για επισημότητες και φανφάρες.

"Λοιπόν Βαλύριον.. έμαθες τίποτα καινούργιο αυτόν τον καιρό; Λένε πως ο Αλλάσιον Φίλντοϊν τρελένεται όταν του πειράζουν τον κήπο. Είμαι σίγουρη πως έβαλες και συ το χέρι σου σε αυτή την υπόθεση."

Είπε και κοίταξε τα αποφάγια στον κάδο του, που είχαν ξεμείνει μερικά κουκούτσια από μήλα. Δεν της άρεσε να παραμένει καθιστή στο ίδιο σημείο και γιαυτό άρχισε να κόβει βόλτες αδιάκρητα στο γραφείο του. Επεξεργάζοντας κάθε μικρή γωνία όσο μίλαγαν....

Βαλύριον

• Εφευρέτης
  • Moderator
  • Level 16
  • Ξωτικό
    • Προφίλ
    • ΦΧ
Ο Βαλυριον είχε ζαλιστεί απο την ενέργεια της Χερκύνια η οποία πήγαινε πέρα δώθε, πείραζε τα πράγματα του και εκανε ερωτήσεις.

"Έχω τον γερο Μέντορα μου, τον Γιουκιτο που μενει νοτια από τα δάση της Λιρελ αλλά δε νομιζω να έμαθε τα ευχάριστα." Καθώς μιλούσε στην Χερκυνια, έσκυψε στο σακίδιο του και εβγαλε ενα μήλο. "Μιας και είσαι εδώ όμως θέλω τη βοήθεια σου." συνέχισε καθώς στριφογυρνούσε το μηλο στα χέρια του." "Θέλω να μου πεις τη γνώμη σου για το μαθημα κατασκευής όπλων", τελείωσε και ταυτόχρονα πέταξε το μήλο προς το μέρος της. "Αυτό είναι δώρο από τον Αλλασιο" .